<

ŠESTO KOLO LIGE ZPS – ORMEGA MM

datum: 26.03.2018

Sodniški met na tekmi DP Kranj - DP MariborZadnje kolo rednega dela slovenske lige ZPS – ORMEGA MM so ekipe odigrale 24. marca 2018. V organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije je v športni dvorani OŠ v Tržiču, tekmovanje pripravilo Društvo paraplegikov Gorenjske.
V uvodni tekmi sta se prvi na parket zapeljali ekipi DP Kranj in DP Ljubljana Mercator. Ljubljančani so zelo dobro začeli in si v dveh četrtinah priigrali dvaindvajset točk prednosti. V drugem polčasu so Gorenjci lovili priključek, vendar je bil zaostanek prevelik. Tekmo so izgubili z 31:58.
V drugi tekmi je slavila ekipa RSV Kärnten, ki je s 66:56 ugnala DP Celje Dolenjci (rdeči dresi) so v zadnji tekmi ugnali ŠtajerceThermana. Celjani so po dobljeni prvi četrtini v nadaljevanju nekoliko popustili, Avstrijci so to izkoristili, izenačili, povedli in zmagali.
V tretji tekmi je spočita ekipa DP Maribor z lepo in dobro igro premagala DP Kranj s 56:46.
DP Ljubljana Mercator je v četrti tekmi z visokih 65:33 premagala DP Celje Thermana.
Zadnjo tekmo rednega  dela je dobila DP Novo mesto, ki je ugnala ekipo Gorenjska ekipa (beli dresi) je v tretji tekmi bila poraženaDP Maribor z 62:41.
Najboljši strelci po šestem kolu: Enis Musič - DP Celje Thermana (222), Danilo Kamenik - DP Maribor (183), Boštjan Ceglar - DP Novo mesto (179).
Tekme sta spremljala tehnični delegat lige Milan Lukan ter vodja športa pri Zvezi Gregor Gračner.